Z nami możesz unieważnić WIBOR!

Sąd Okręgowy w Katowicach podjął decyzję tymczasowego wykreślenia wskaźnika WIBOR z umów kredytowych, co może prowadzić do zmniejszenia miesięcznej raty kredytu nawet o 75%. W ten sposób sąd potwierdził coraz powszechniejsze przekonanie, że WIBOR może być wadliwy, a banki nie zawsze informują kredytobiorców o pełnym ryzyku związanym z tym wskaźnikiem.

WIBOR a odszkodowanie – czy można otrzymać odszkodowanie za kredyt oparty na WIBORze?

Jeśli WIBOR zostanie wykreślony z umów kredytowych, kredytobiorcy będą mieli prawo do zwrotu już spłaconych kwot opartych na tym wskaźniku. Ponadto, oprocentowanie kredytów zmniejszy się o około 7,5%, co może prowadzić do znacznego obniżenia kosztów kredytu.

Wykreślenie WIBOR z umowy kredytowej: co zyskasz i jak się bronić?

W związku z tym, jeśli chodzi o WIBOR a odszkodowanie, kredytobiorcy mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy od banku oraz o niższe raty kredytowe. Ważne jest, aby skonsultować się z doświadczonym prawnikiem specjalizującym się w tym obszarze, aby dokładnie poznać swoje prawa i możliwości odzyskania pieniędzy. Jednak wiele wskazuje na to, że szanse na uzyskanie odszkodowania są obecnie wysokie.

Kategorie: Blog